Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Transport av dräktiga tackor  (läst 1628 gånger)

Sanna95

  • Inlägg: 71
Transport av dräktiga tackor
« skrivet: 23 okt-07 kl 19:53 »
Jag vet att det finns en gräns för hur långt de får ha kommit i dräktigheten när man ska transportera dem, men kommer inte ihåg vad det är so gäller??
Någon som vet här??
Jag vill helst köra dem i god tid innan ju.

 

agge

  • Inlägg: 231
Re:Transport av dräktiga tackor
« Svar #1 skrivet: 23 okt-07 kl 22:23 »
Tackorna ska ha tre veckor kvar till lamningen.


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

773 gäster, 1 användare
Biofilo

* Forum

* Om tidningen Åter



- Att jag läst samtliga gamla nummer som fanns att få tag på för utlåning av denna tidning säger väl en hel del om vad jag tycker om den. En del av dem har jag lånat flera gånger. Jag älskar tidningen! Den är idérik, hoppingivande, livsbejakande, inspirerande och informativ och får mig att sjuda av iver och verksamhetslust. Jag kommer att köpa gamla nummer några i taget och nu är det verkligen dags att starta en prenumeration!
/Anneli

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser