Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Tips på vad jag ska göra av lingonen?  (läst 1297 gånger)

Karin på Bränna

  • Inlägg: 26
    • Jämtland
Tips på vad jag ska göra av lingonen?
« skrivet: 29 nov-08 kl 03:08 »
Plockade en massa lingon i höst och allt kunde jag inte göra sylt av. Har ni några roliga tips och recept på vad resten går att använda till...glögg kanske, har någon nåt recept?
Bonndotter med ett stort djurintresse. Lycklig mamma till Haqvin och Severin. Tillsammans med pojkarnas far ägare till torpet Bränna, Offerdal, Jämtland.

 

poze

  • Inlägg: 630
    • Östergötland
SV: Tips på vad jag ska göra av lingonen?
« Svar #1 skrivet: 30 nov-08 kl 13:30 »
http://www.alternativ.nu/smf/index.php?topic=5076.0

under "forumfunktioner" hittar du "sök i forumet"
Why make it fast when you can make it beautiful ? Jag har alltid rätt, är min provisoriska bedömning tills motsatsen gjorts trolig.


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

638 gäster, 0 användare

* Forum

* Om tidningen Åter



- Har dessa godingar i mitt fritidshus och har lagt band på själv att inte läsa de förens jag har läst ut en annan bok, mycket tråkigare bok, vilket gett mig en rejäl sporre att läsa ut den och börja med dessa tidningar! Har tjuvläst en och spoiler, den var jätteintressant!
/Rebecca B

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser