Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Tungandad anka!  (läst 1726 gånger)

berglundskan

  • Inlägg: 64
    • Västmanland
    • thelifeinmöklinta
Tungandad anka!
« skrivet: 06 sep-10 kl 20:16 »
Vår gulanks hona har ansträngd andning, andas tungt som hon kippar efter luft. Hon kvackar inte längre och det piper när hon andas.
Vad kan det vara med henne!
Bor i rött torp med man, 2 barn, 2 katter, 2 kaniner, 2 ankor & 1 get. www.moklintabrollop.blogg.se

 

anne-charlotte hallberg

  • Gäst
SV: Tungandad anka!
« Svar #1 skrivet: 03 jul-19 kl 21:14 »
Det är väldigt många år sedan du skrev inlägget. Hur gick det för ankan, fick du reda på vad det var? Har själv en anka som har lite besvär med andningen.


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

603 gäster, 1 användare
beekeepern

* Forum

* Om tidningen Åter



- Snubblade över tidningen på biblioteket häromdagen. Blev kvar till stängning och lånade till slut hem sista årgången. Så intressant läsning!
Både jag och min man har saknat en tidning med "mer djup" och mindre gloss. Kul att lära sig mer om intressanta, nödvändiga ämnen.
Även om tidningen är fin...
/Jeanette

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser