Försöker omplacera katter.

Startat av Guinness, 31 Okt-10 kl 14:38

Föregående ämne - Nästa ämne

0 Medlemmar och 1 Gäst tittar på detta ämne.

Guinness

Hejhej. Jag försöker förgäves omplacera mina katter. Jag började på en skola där jag inte kan ha dem och det tycks stört omöjligt att hitta ett hem åt dem.

Två honor,svarta halvbengaler från samma kull, fyra år gammla nu i vinter.
Friska glada och barn/hundvänliga. Inga problem med andra katter heller. De har varit inomhuskatter men bör inte vara svåra att lära om,de har gett sig ut på upptäcksfärd förr och kommit tillbaka.

De finns i närheten av Leksand,Dalarna.
Hör jättegärna av dig om du skulle vilja ta hand om dem.
waikiki.street@hotmail.com eller 0761 88 40 26

//Fredrik
Själv är bäste dräng!

lilyrose

tips! facebook  det finns säket nån kattförening som har fb sida som du kan lägga ut bilder. det är lätt att dela vidare där och så får dom nog hem.. snarast.. lycka till!
*Hundar- bichon havanaise, bichon havanaise-Lhasa apso
* katter -  bondkatt & bengal   * höns- brahma, blommehöns, bohuslän-dalshöns "svarthöns",bielefelder, silkes, dv wyandotte, dv kochin, sabelspoot,hedemora,aracurana, ankor Cayuga, smaragd, migon. Bor på landet i kronobergslän.


Du behöver registrera dig eller logga in för att delta i forumet. Det är enkelt och gratis, välkommen : )

* Online just nu

524 Gäster, 1 användare
Själv är bäste dräng