Image

:D
Click the picture to view full size.
Ikväll har vi varit och rotat i sopor vid ICA...  :-X  ;D Frågade en som jobbade där som sa åt en att man kunde gå på kvällarna och plocka till hönsen och ankorna på baksidan av affären. Fanns till och med en tunna där det stod "bröd och bullar till fåglar m.m". Tyvärr så fanns det inte så jättemycketkvar då det är väldigt många som går och rotar i soporna om kvällarna.  :-X

Men en ICA kasse med bröd, sedan en del youghurt som gått ut i datum med... 1 dag. ::)  :o Snacka om slöseri o bara kasta bort sådär!

Hönsen och ankorna var iaf. helt galna ikväll över sitt "kvällsfika". ;D 

Information om skaparen

Information

Linkoso

  • Totalt antal föremål: 889
  • Totalt antal kommentarer: 327
Postad02 apr-11 kl 23:23
Bredd × Höjd517 × 344
Filstorlek46 KB
Filnamn_MG_2873.JPG
Visningar288
Betyg
Kommentarer1
BBC embed code
HTML embed code
Direkt länk
Kommentarer Kommentarer sorteras efter datum - Stigande Sjunkande

gäst

Kommentar #1 - Postad 03 apr-11 kl 08:54
Hhaha så du gjorde så som vi pratade om ;D :D
Aeva Media 1.4c © noisen / smf-media

Dela detta:

* Inloggade just nu

697 gäster, 1 användare
javill

* Forum

* Om tidningen Åter



- Så mysig, inspirerande och härlig tidning! Sätter igång en känsla av att allt är möjligt. Vill bli självhushållare nu! I framtiden ska vi ha våran gård och Jag längtar så! Livet kan vara bra underbart och det är värt att kämpa för sin dröm så vi kan leva på riktigt. Inte i samhällets ekorrhjul utan ta tillvara på livet till fullo.
/ Linda

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser