Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Covatutto 16  (läst 787 gånger)

knatt

  • Inlägg: 121
    • Finland
Covatutto 16
« skrivet: 03 maj-14 kl 18:56 »
Jag fick nåt ryck och beställde en sådan. Den är begagnad och inte automatisk.
Gjorde jag nåt riktigt dumt ?? :o
Har ni erfarenhet av en sådan?

 

Milleboy

  • Inlägg: 50
    • Halland
SV: Covatutto 16
« Svar #1 skrivet: 03 jun-14 kl 08:58 »
Hej hoppas allt gått bra för dig och din maskin. Fick oxå ett ryck när hönshuset var klart och beställde ny covatutto 16 fast digital och automatisk vändning och la i nio ägg och fick nu 6 kycklingar så har vi fått låna en kläckare av en vi köpte ägg av för jag ska ha en avelsgrupp av rasen houdan och vill inte ha hönor och tupp från samma ställe så dom inte är släkt så idag väntar vi kläckning av dessa ägg och förväntningarna är stora. Hoppas än en gång att det gått bra för dig.
Bor i hus på landet med sambo tre barn två hundar fyra katter två leopad geckos en degus och höns som senaste tillskottet i djur skaran.


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

553 gäster, 0 användare

* Forum

* Om tidningen Åter



- Supernöjd med den nya tidningen! Ska fixa ny betalning nu så vi har täckt upp det kommande året, ser fram emot att bygga upp ett litet bibliotek av tidningarna. :) Och maken är ivrig att få testa på ölbryggandet som finns med i senaste numret.. :P
/Maria Örni

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser