Hjälp...missfall

Startat av Aquamaja, 24 Mar-09 kl 10:20

Föregående ämne - Nästa ämne

0 Medlemmar och 1 Gäst tittar på detta ämne.

Aquamaja

Jag har försökt tvätta där de gånger jag ändå kollade, men vill inte blöta upp henne totalt då vi, som i natt, hade -20 grader kallt.Brrrrrrr
Jag kollade också ifall hon hade något foster som satt fast, men icke. Kan ju ifs vara inne i henne då.
Jag gissar också att jag nog måste avliva henne, för detta kan ju inte vara normalt. Synd, för hon är ju en väldigt trevlig dam. Man vill ju inte att hon ska plågas heller och som avelshona verkar det ju inte fungera nått vidare.
Har ingen vet. som är speciellt intresserad av kaniner. Här är det hundar och katter som gäller efter lantbruksdjuren tyvärr.

Taggis

Kan hon ha blodbrist kanske ? Om hon har blött mkt efter missfallet menar jag så det är därför hon beter sej som hon gör ?
Bor på landet med man & barn samt katter,hund,höns,ankor,får


Du behöver registrera dig eller logga in för att delta i forumet. Det är enkelt och gratis, välkommen : )

* Online just nu

496 Gäster, 1 användare
Själv är bäste dräng