Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

 

Författare Ämne:  Odla potatis i plastsäckar!?  (läst 1487 gånger)

Skogsbönan

  • Inlägg: 292
    • Västmanland
Odla potatis i plastsäckar!?
« skrivet: 02 maj-17 kl 16:27 »
Igår var jag ute och jobbade och kom hem till en familj som odlade bla potatis i typ svarta sopsäckar. Jag funderade lite....visserligen väldigt smart men är det klokt att odla livsmedel i plast? Dito plastsäckar är väl gjorda typ av olja (dom brukar stinka olja som nyköpta....)!?


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

504 gäster, 2 användare (1 dolda)
LarryGeano

* Forum

* Om tidningen Åter



- Att jag läst samtliga gamla nummer som fanns att få tag på för utlåning av denna tidning säger väl en hel del om vad jag tycker om den. En del av dem har jag lånat flera gånger. Jag älskar tidningen! Den är idérik, hoppingivande, livsbejakande, inspirerande och informativ och får mig att sjuda av iver och verksamhetslust. Jag kommer att köpa gamla nummer några i taget och nu är det verkligen dags att starta en prenumeration!
/Anneli

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser