Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Kyckling hoppar på ett ben  (läst 915 gånger)

ojoj

  • Inlägg: 90
Kyckling hoppar på ett ben
« skrivet: 12 feb-13 kl 20:43 »
Jag har en kyckling på i vecka , när den kläcktes så va det ett sår på knäleden  , antar att det va något som inte va färdigutvecklat , den hoppade på ett ben , en vecka senare så hoppar denfortfarande på i ben , pigg förövrigt.
Nu är det inte något sår längre utan det ser lite svullet ut , Vad ska jag göra ?

 

Eufemia

  • Inlägg: 446
    • Skåne
    • Naturlig Dressyr
SV: Kyckling hoppar på ett ben
« Svar #1 skrivet: 23 feb-13 kl 19:49 »
Jag skulle låta den vara med så länge den är pigg och äter. 
Brinner för Naturlig Dressyr och Natural horsemanship. Uppfödare av Brittisk Korthår. Kindahöns och ryafår!


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

552 gäster, 1 användare
alternaiv

* Forum

* Om tidningen Åter



- Mycket intressant och inspirerande läsning! Jag har lärt mig mycket användbart, bl.a inför eventuella framtida getter. Tidningen är dessutom väldigt fin att bläddra i. Otroligt prisvärd! En får mycket för sina 30 kronor.
/Sofie S

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser