Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

 

Författare Ämne:  hjälp med tips om omplacerings kaniner  (läst 729 gånger)

Fruktkrig

  • Inlägg: 10
    • Östergötland
hjälp med tips om omplacerings kaniner
« skrivet: 05 jun-13 kl 22:45 »
Jag har för några dagar sen tagit hand om två kaniner som behövde flytta från sina hem. Jag hade byggt ett stort hägn till dom och tänkte nog bara på att dom skulle få skutta omkring där och ha det bättre än i sina små burar.
Nu börjar jag fundera på hur jag ska kunna tillgodose deras behov utöver skutt yta och hur jag ska kunna titta igenom dom så att dom mår bra och så med tanke på att dom inte är intresserade att komma fram till mig.
Dom verkar i allmänhet trivas dom äter och dricker bra osv men jag undrar om någon har tips på hur man närmar sig vuxna kaniner kan man träna dom på något vis så jag kan ha möjlighet att titta igenom dom och se så allt är bra vill gärna inte skrämma dom mer genom att bara lyfta upp dom. Tacksam för hjälp!!
Läser, syr, pysslar, odlar, lagar mat, skriver.


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

633 gäster, 1 användare
fyren

* Forum

* Om tidningen Åter



- Superbra tidning, väldigt intressanta artiklar.
/ Jimmy

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser