Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Någon här med Shetlandsponnyer?  (läst 8281 gånger)

stallfrösvi

  • Gäst
Re:Någon här med Shetlandsponnyer?
« Svar #40 skrivet: 10 nov-07 kl 11:41 »
hej på dig !!

Jag vet en som kan göra en ny sele till dig !!!

Kram Memmet

 

javill

  • Inlägg: 11680
    • Blekinge
    • Glirnashopen
Re:Någon här med Shetlandsponnyer?
« Svar #41 skrivet: 21 nov-07 kl 17:47 »
Hos oss bor det en shettisvalack på 16 år. En fuxskäck. En väldigt trevlig liten pålle. För närvarande är det barnen som rider honom. Han är väldigt välriden (var det redan när vi köpte honom) för att vara shettis. Vi har haft honom i drygt fyra år nu. Han fick erlichios när vi haft honom ett drygt halvår och var väldigt dålig, fick bl a fång i samma veva, vet, trodde att det var pga erlichiosen. Men, numera är han helt återställd och kan gå med de andra hästarna (islandshästar) som vanligt.
"Passa på och var glada nu. Man vet aldrig när det blir roligt nästa gång."


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

634 gäster, 1 användare
fyren

* Forum

* Om tidningen Åter



- Har nu köpt mina första nummer av Åter och de var över förväntan. Mycket innehållsrika och informativa, och bra blandning. Inspirerande att läsa om andras berättelser och tankar. Även min familj uppskattade tidningen och kommer att läsa fler nummer.:)
/Johanna

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser