Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne:  Vill lära mig att dreja!  (läst 4220 gånger)

Annamax

  • Inlägg: 334
    • Övriga världen
Vill lära mig att dreja!
« skrivet: 15 okt-16 kl 16:39 »
Jag skulle vilja lära mig att dreja, men alla kurser är fulltecknade i år framöver, så nu tänkte jag kolla om det finns någon keramiker här som kan tänka sig att ha en liten kurs i Karlstad-området? Hör gärna av dig i såfall!

//Anna

drake3

  • Inlägg: 328
  • självhushållning, hantverk,djur å rock n roll
    • Värmland
SV: Vill lära mig att dreja!
« Svar #1 skrivet: 04 feb-19 kl 18:43 »
Hej!!
Har du lärt dej att dreja?
Har du börjat med keramik?
Jag finns i Kil och skulle vilja ha någon att jobba med. Kanske stå på någon marknad och sälja sina alster.
Snälla flickor kommer till himmlen,
vi andra kommer hur långt som helst

 

torbjorn

  • Medlemsadmin
  • Inlägg: 14100
    • Medelpad
SV: Vill lära mig att dreja!
« Svar #2 skrivet: 04 feb-19 kl 20:25 »
Notera att trådstartaren inte har varit inne på forumet på över 2 år, så sannolikheten att få något svar därifrån är nog ganska liten.


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

630 gäster, 1 användare (1 dolda)

* Forum

* Om tidningen Åter



- Mycket intressant och inspirerande läsning! Jag har lärt mig mycket användbart, bl.a inför eventuella framtida getter. Tidningen är dessutom väldigt fin att bläddra i. Otroligt prisvärd! En får mycket för sina 30 kronor.
/Sofie S

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser