Visa kommentarer
Visa alla kommentarer skrivna av användaren. Observera att det endast är kommentarer i album som du har rättigheter att se som listas.
i Gås- och ankhus - Postad jun 15, 2010
Hej.
Vi ska också skaffa gäss nästa år är det tänkt för att hålla nere gräset i hästarnas vinterhage och ett gåshus som ditt verkar ju perfekt!
Hur många gäss får det plats därinne? 3m2 ska tydligen räcka till 6 gäss men funerar det bra i praktiken? Har du pemanenta reden därinne eller sätts de dit till våren? Mat och vatten serveras ute antar jag?
Hälsningar P-O
Aeva Media 1.4c © noisen / smf-media

Dela detta:

* Inloggade just nu

672 gäster, 2 användare
javill, Epiphonebvf

* Forum

* Om tidningen Åter



- Senaste numret (3/19) var verkligen jätteintressant (även om alla brukar vara intressanta). Gillar artiklarna om framtiden och skulle gärna läsa mer om alternativa, positiva framtidsvisioner (det är dags att se något annat än kollapsbaserade domedagsprofetior). Vill också lära mig mer om olika toalettlösningar.
/ Hanna

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser