Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

Författare Ämne: Västerbotten Familj söker gård att köpa för självhushållning  (läst 2562 gånger)

Malin Ekelöf

  • Inlägg: 1
Västerbotten Familj söker gård att köpa för självhushållning
« skrivet: 02 aug-23 kl 19:24 »
Hej!
Har du vårt drömboende? Vi letar en gård med mark för möjligheter till odling, max 45 minuter från Umeå. Gärna nära vatten men inget måste.

Vi är en familj med barn i skolålder. Vi letar en plats att kalla hem. Där vi kan slå ner våra rötter och leva i harmoni med naturen och eventuella grannar. Där vi kan odla, bygga växthus och ha några höns. Renoveringsobjekt kan vara av intresse så länge det går att bo där under renoveringen.


Hoppas på tur🌻🌞

potatisdröm

  • Inlägg: 2
    • Västerbotten
SV: Familj söker gård att köpa för självhushållning
« Svar #1 skrivet: 29 maj-25 kl 12:38 »
Vi letar också nu :) hur gick det för er?


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

531 gäster, 0 användare

* Forum

* Om tidningen Åter



- Var väldigt intressant att läsa om vinterskörd. Så blir att försöka sig på det iår. Även mitt intresse för permakultur har väckts och jag hoppas på att det kommer fler artiklar om detta ämne och hur man kan starta upp det hemma.
/Sanna J

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser