Välkommen! För att skriva i forumet måste du logga in först. Har du inget konto går det bra att registrera ett eller logga in med Facebook här. Det kostar inget.  :)

 

Författare Ämne:  Fönsterramar  (läst 1143 gånger)

Izmiljotina

  • Gäst
Fönsterramar
« skrivet: 02 apr-08 kl 12:19 »
Nu är det så att verandan på min mors hus skulle behöva glasas in till hälften. Varje år sätts det nämligen upp plast som blåser sönder, vilket inte är så snyggt eller praktiskt.

Vi har två stora glasskivor som är tänkta till ändamålet, men problemet är att de inte har någon ram eller någonting alls.
Har ni några tips om hur man enkelt kan ordna en ram eller på något sätt få glasskivorna på plats?

Ursäkta om jag uttrycker mig klumpigt, jag är händig som en död utter, men jag försöker lära mig.


 


Dela detta:

* Inloggade just nu

755 gäster, 0 användare

* Forum

* Om tidningen Åter



- Så mysig, inspirerande och härlig tidning! Sätter igång en känsla av att allt är möjligt. Vill bli självhushållare nu! I framtiden ska vi ha våran gård och Jag längtar så! Livet kan vara bra underbart och det är värt att kämpa för sin dröm så vi kan leva på riktigt. Inte i samhällets ekorrhjul utan ta tillvara på livet till fullo.
/ Linda

* Nya inlägg

* Nytt i ditt landskap

För inloggade medlemmar visas här nya lokala annonser, aktiviteter och presentationer.
Logga in eller
registrera dig.
 :)

* Nya annonser