Jag ger mina bara kanin-pellets, 1/2-1 dl om dagen.. 25 kg tror jag kostar 200 men det kanske hade blivit billigare att blanda..? Nåja, självklart får dom fri tillgång på gräs och örter nu på sommaren, och hö på vintern. Dessutom morot, persilja, blast från grönsakslandet o knäcke någon enstaka gång. Men jag har ju bara 2 vuxna, så jag behöver inte oroa mig för kostnaden.