Hur mycket material fick du ihop till slut? Och hur lång tid spenderade du totalt ungefär? Vore spännande att veta på ungefäret
Ja du... jag får återkomma med svar på den frågan när vi är klara
Än så länge är det tak och golvlister, ett par innerdörrar m. karmar och foder, handfat (vill ju inte ha toan för ska ju ha mulltoa med separett funktion, pärlspont (men inte så mycket av det då det gick sönder för lätt, råspont ifrån innerväggar och golvplank (som retligt nog var spontade de också

), en väldig massa elkabel och såna klamrar att fästa kabeln med, PAXfläkt till badrummet, ytterbelysning och lite kuriosa som var kvarlämnat i vindsförråden (bakbord, extrasängar, trasmattor m.m). Sen är alla fönstren förberedda för att bara tas ur, behöver bara sticka in tigersågen mellan karm och vägg och såga av infästningarna medans någon håller fönstret och sen bära ner det i containern.
Av det som är kvar är det brädorna under takpannorna, takstolarna, resten av golvplanken ( vi måste ju ha något att gå på när vi tar ner taket), ytterpanelen, innertrappan och så mycket av "stommen"/balkarna som möjligt som jag hoppas få med mig.
Vi får se hur det går