Alternativ.nu

Odling => Frukt & bär => Ämnet startat av: skaane skrivet 11 jun-09 kl 20:42

Titel: Annonsera GRATIS-sälj ditt överskott
Skrivet av: skaane skrivet 11 jun-09 kl 20:42
Hemodlat.se (http://Hemodlat.se) är ett gratis annonsforum där du som privatperson kan köpa, sälja, byta eller bortskänka ett överskott på frukt, grönsaker, växter, plantor, knölar, lökar och fröer, samt ägg och honung.
 
Önskar du att du kunde förvandla ditt överskott av plommon, till potatis, eller kanske till och med lite pengar? Använd denna sida för att hitta grannar eller andra att byta med, eller kanske sälja ditt överskott till. Även om du inte har en trädgård, är Hemodlat.se din plats på nätet för att hitta lokalt odlad mat eller växter nära dig.

 :D
Titel: SV: Annonsera GRATIS-sälj ditt överskott
Skrivet av: idalinda skrivet 12 jun-09 kl 13:32
toppen, hoppas att alla börja annonsera när det är dax.

Det vore underbart att sidan skulle komma igång ordentligt.

Vem står bakom den ?
Titel: SV: Annonsera GRATIS-sälj ditt överskott
Skrivet av: bladhis skrivet 12 jun-09 kl 14:15
Toppen, testade att lägga ut min honung direkt, vi får se vad som händer... Som sagt en mycket bra ide!!

/Bladh
Titel: SV: Annonsera GRATIS-sälj ditt överskott
Skrivet av: fishyerik skrivet 13 jun-09 kl 11:16
Mycket intressant, precis som idalina frågar skulle jag också vilja veta vem som står bakom sajten, den är lite anonym. Men visst det är snygg design, och man kanske inte ska skåda skänkt häst i munnen :) 
Titel: SV: Annonsera GRATIS-sälj ditt överskott
Skrivet av: Micki o Molly skrivet 13 jun-09 kl 20:37
- Hoppas dä int ä Kronolle,,,,,,,,, ::)
Titel: SV: Annonsera GRATIS-sälj ditt överskott
Skrivet av: idalinda skrivet 15 jun-09 kl 18:11
Jag skulle kunna sprida infot om sidan till flera andra sidor på nätet, men jag vill gärna veta lite mer om sidan innan !
Titel: SV: Annonsera GRATIS-sälj ditt överskott
Skrivet av: Skågedalen skrivet 15 jun-09 kl 18:44
hmm mja.. det känns lite lurgit.. själv använder jag mig sällan av siter där det enkelt och klart går att se vem som står bakom den och hur man får kontakt med denne.. inte bara en epost adress... men men bra initiativ iaf :)